Yurtdışı Kargo ile Neler Gönderilmez?

Yurtdışı Kargo ile Neler Gönderilmez?

Yurtdışına göndereceğiniz mallar, gönderici ile armatör arasında yapılan bir taşıma sözleşmesi kapsamında havayolu, karayolu ile taşınır. Taşıyıcı firma, kargo paketi veya evrakları gönderici adına yükleme ve gönderme düzenlemelerini yapmak ve belgeleri hazırlamaktadır.

Yurtdışı kargo, antrepoya veya kargo aracına teslim edildiğinde, gönderici tarafından o kargoya ait bir makbuz alınması gerekir. Kargo araca yerleştirildiğinde sisteme işlenir. Gönderilen malların yüklendiğini ve düzgün ve dikkatli bir şekilde taşındığını, yüklemekteyiz. Yüklemeden önce mallarda herhangi bir hasar varsa, bu durum ile alakalı gerekli işlemler yapılır.

Yurtdışına Hangi Malzeme Gönderilmez?

Yurtdışına yanıcı, yakıcı, patlayıcı, hap, kokain, esrar, bonzai gibi uyuşturucu maddeler, patlayıcı ve yanıcı maddeler, canlı veya cansız her türlü hayvanlar, posta gönderilerine zarar verebilecek ürünler, ince ambalaj içinde ağır, sivri, ambalajı yırtabilecek maddeler, bozulabilecek biyolojik ürünler, üzerinde ahlak bozucu işaret resim yazı taşıyan ürünler, üzerinde güvenliği bozucu işaret resim yazı taşıyan ürünler, insan organı veya cenaze, çek senet veya nakit paralar, kıymetli eşyalar, ziynet malları, altın gümüş vb taşlar, ateşli silahlar, hemen bozulabilecek et gibi gıda ürünleri ve basınçlı kaplar, basınçlı ürünler yurtdışına gönderilmesi yasak veya özel izne tabii ürünlerdir.

Güvenilir Uluslararası Kargo Hizmetleri

İyi bir yurtdışı kargo hizmeti size zaman kazandırabilir ve baş ağrısından sizleri kurtarabiliriz. Bir paket göndermek istiyorsanız, en iyi uluslararası kargo hizmetleri şirketi Fast express ile iletişime geçiniz. Uluslararası kargo hizmetlerimiz, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde tasarlanmış verimli ve uygun fiyatlı ithalat ve ihracat hizmetleri sunar. Geniş kapsamlı nakliye hizmeti çözümlerimizle sorunsuz gümrükleme ve mükemmel seçeneklerin keyfini çıkarın. Uluslararası kargo, kurye ve teslimat hizmetlerinin yanı sıra dünya çapında mükemmel kurye hizmetleri sunuyoruz. Dünya’daki en güvenilir uluslararası kargo hizmetlerine sahibiz.

Kargom Gümrükte Takılır mı?

Gümrük mevzuatları ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle birlikte dünyanın hemen her ülkesinde gümrük işlerinin prensipleri aynıdır. Tabii ki, farklı mal grupları vardır, özel gümrük kuralları, farklı vergi türleri vardır – bu konuda koca bir kitap yazılabilir. Bir kargonun ihraç edildiği ve geldiği ülkelerin mevzuatına göre kayıt altına alınması yeterlidir. Fast express uluslararası alanda tüm gümrük mevzuatlarına hakimdir. Bu yönde sizlere hızlı gümrük hizmeti de sunabilmektedir.

Profesyonel Yurtdışı Kargo Hizmeti

Yurtdışı kargo uzmanlarımız, çıkış noktanızdan nihai varış noktanıza kadar doğrudan ve özel hizmet sunarak denizaşırı gönderileri basitleştirir. Gönderiniz için gerekli tüm lisansları ve evrakları aldığınızdan ve bu önemli belgelerin alıcı tarafından kabul edilene kadar gönderinizde kalmasını sağlamak için ilgili şahıslara kurumlara rehberlik ediyoruz.

Yurtdışına Hangi Malları Gönderiyoruz?

İthalat ve ihracat ürünleriniz, gıda ürünleri, Fuar gereçleri ve fuar ekipmanları, sanayi malzemeleri, evraklar, matbu ürünler, şirket ve ofis evrakları, mobilya, ev tekstili, ofis eşyaları,  Giysi elbise ve tekstil ürünleri, kozmetik ürünler, aksesuar parçaları, bijuteri ürünleri, aksesuar, kitap dergi ve defterler, ev aletleri, araba parçaları, plastik ürünler, bebek ürünleri, elektronik ürünler, belge evrak dökümanlar, mumlar, numuneler, bilgisayar, duvar kağıtları ve jaluzi ürünler, cam metal kaplar, bilgisayar ürünleri ve fotokopi kağıtları, inşaat dekorasyon ve yapı malzemeleri, tıbbi cihazlar ekipmanlar ve malzemeleri, koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderiler yurtdışına kargo ile gönderilebilir. Kısaca yasak olmayan her ürünün gönderimi yapılmaktadır.

Gönderilmesi yasaklanmış ürünleri hiçbir yurtdışı kargo firması göndermemektedir. Sadece özel izne tabi tutulmuş ürünlerin gönderimi yapılmaktadır. Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en iyi hizmetleri sunmaktayız.

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir