Van İran Yurtdışı Kargo

Van İran Yurtdışı Kargo

Van, doğu Anadolu bölgesinde İran’a açılan kapılarımızdan biridir. Van’dan ve İran’a ve İran üzerinden Türkiye’ye ticari malların geçişi sağlanmaktadır. Türkiye’nin güzel şehirlerinden olan Van binlerce yıllık tarihi bulunmaktadır. Van Anadolu’nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü kıyısında toprakları verimli akarsuları bol iklim koşulları oldukça elverişli bir yerleşim merkezidir. Bu yüzden tarihin eski çağlarından beri birçok medeniyetin hakim olduğu bir yer olmuştur.

Van İran Gümrükleme

Van İran kargolar için gümrük prosedürleri kritik öneme sahiptir. Gümrükleme, hem uçuş sırasında gönderilen hava yolu ana faturasını hem de kargo gönderildikten sonra komisyoncular tarafından düzenlenen gümrük beyannamesini gerektirir. Bazı ülkelerde, havaalanındaki gümrük idaresi, diğer uluslararası kapılarda kullanılan prosedürlerin ve sistemlerin aynısını kullanır ve gelen kargoların gümrükten geçmesi bir gün kadar sürebilir. Diğerlerinde prosedürler, tüm işlemler elektronik olarak gerçekleştirilen ve kargoların 7/24 esasına göre bir veya iki saat içinde silindiği hava kargo gereksinimlerine uyarlanmıştır.

Van İran Kargo Fiyatları

Son yıllardaki petrol fiyatlarının artışının bir sonucu olarak, yakıt, ister kargo ister yolcu için olsun, bir uçak işletmesinin yıllık maliyetinin yaklaşık yarısını oluşturuyor. Yakıt tüketimi, uçağın ağırlığı ve uçulan mesafe ile kabaca orantılı olduğundan, kargo taşımanın marjinal maliyeti, ağırlık ve varış noktasına göre hesaplanır. Karın yükü için alan “mevcut olduğu kadar” sunulur, çünkü öncelik yolculara ve bagajlarına aittir. Çünkü oran genellikle marjinal maliyete göre belirlenir ve ardından hizmet düzeyine göre ayarlanır. Charter hizmetleri için oranlar genellikle daha yüksektir, bu da boş bacaklar dahil olmak üzere uçulan artan mesafeyi ve talep ile mevcut kapasite arasındaki dengeyi yansıtır. Daha kısa mesafeler için kilometre başına hava kargo ücretleri daha yüksektir, çünkü yolculuğun büyük bir kısmı hem yerde hem de havada daha fazla zaman tırmanış ve inişle harcanmaktadır. Bu nedenle, yerel kaynak veya varış noktası ile aktarma merkezi arasındaki ayak üzerinde karayolu taşımacılığının kullanılması genellikle tercih edilir.

Van İran Kargo Fiyat Hesaplama

Yurtdışı kargo gönderileri hesaplama yapılırken, paketin kapladığı hacim veya paketin ağırlığından hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en x boy x yükseklik ebatları cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur. İlgili koli veya paket için kendi kilogram ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili rakam üzerinden yapılır. Yurtdışı kargo fiyatları hesaplanırken gidecek olan paketin ağırlığı ve kapladığı hacme göre çıkan hacim ağırlığı üzerinden hangisi büyük ise bu ağırlık üzerinden fiyatlandırma yapılarak gideceği ülkenin hangi ülke listesinde olduğuna bakılarak kilo ve ülke karşılığı çıkan rakam üzerinden ödeme yapılır. Paketin ekonomik ebatlarda olması paket fiyatının daha az navlun ücretli çıkmasını sağlayacaktır.

Van İran Neler Gönderilebilir?

İthalat ve ihracat ürünleriniz, gıda ürünleri, Fuar gereçleri ve fuar ekipmanları, sanayi malzemeleri, evraklar, matbu ürünler, şirket ve ofis evrakları, mobilya, ev tekstili, ofis eşyaları,  Giysi elbise ve tekstil ürünleri, kozmetik ürünler, aksesuar parçaları, bijuteri ürünleri, aksesuar, kitap dergi ve defterler, ev aletleri, araba parçaları, plastik ürünler, bebek ürünleri, elektronik ürünler, belge evrak dökümanlar, mumlar, numuneler, bilgisayar, duvar kağıtları ve jaluzi ürünler, cam metal kaplar, bilgisayar ürünleri ve fotokopi kağıtları, inşaat dekorasyon ve yapı malzemeleri, tıbbi cihazlar ekipmanlar ve malzemeleri koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderiler yurtdışına kargo ile gönderilebilir. Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Uluslararası alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en iyi hizmetleri sunmaktadır.

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir