İran Türkiye Kargo Ücreti

İran Türkiye Kargo Ücreti

Türkiye ve İran tarih boyunca bölgede büyük devlet olarak var olmuştur. İran, MÖ 4000 yıllarına dayanan tarihi ve var olan yerleşmeleriyle dünyadaki en eski sürekli uygarlıklardan birine ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye ise bölgede çok daha güçlü ve egemen bir ülkedir. Türkiye ile İran toprak bağı olan iki komşu ülkedir. İki ülkenin ilişkileri İslamiyet öncesi tarihlere kadar dayandığı değerlendirilmektedir. Bölgede iki güçlü ülke konumunda olan Türkiye ve İran birbirleriyle ticari ilişkileri, kültürel alışverişleri ve siyasi birliktelikleri yaşamıştır. Tarihten bu yana iki dost ve bazen de iki düşman ülke konumunda olmuşlardır. Ancak tarihin her döneminde ki bunlara çeşitli ambargolarda dahil ticari ilişkilerinden hiç kopmamışlardır.

İran uluslararası alanda Amerika ve Avrupa ülkelerinden ambargolar yediği için ithalat ve ihracat konusunda sıkıntılı süreçler yaşamaktadırlar. İran’ın dış ticaret politikası genel anlamda korumacı bir görünüm arz etmektedir. Uluslararası yaptırımların korumacı ekonomik yapıda etkisi bulunmaktadır. Ülke içinde korumacı ekonomik yapıyı destekleyen güçlü bir lobi bulunmaktadır. Türkiye ile İran arasında yapılan ticaret çok eskilere dayanmaktadır.

İran’a Kapıdan Yurtdışı Kargo Gönderimi Yapılıyor mu?

Yurtdışı kargo paketiniz var ise bize internet sitemizden telefon veya mail ile ulaşabilirsiniz. Sizinle iletişime geçecek olan müşteri temsilcimize; göndereceğiniz kargonun teslimatının yapılacağı adresini ve adres detayları paylaşmanız durumunda aynı gün paketiniz sizden teslim alınıp toplama /dağıtım merkezinde toplanır ve sevkiyatı başlatılır. İrana ister gümrükten teslimat yapabilir isterseniz de alıcınızın kapısına kadar teslimatı yapıyoruz. İran ve Türkiye arasında taşınan kargolarınızda taşınma sırasında hasar görmeden, özenli bir şekilde ve kolaylıkla gönderimini yapabilirsiniz. Genellikle havayolu tercih edildiği için gönderileriniz uçak ile taşınmaktadır. Gönderiniz teslim alındığı andan itibaren, özenli bir şekilde uzman personellerimiz tarafından paketlenir ve herhangi bir sorun yaşamadan alıcıya teslim edilir.

İran Yurtdışı Kargo Fiyatları

Günümüz koşullarında şahıslar ve firmalar ihtiyaçlarını karşılamaları için Türkiye ve İran arasında kargo göndermek mecburiyetindedirler. İhtiyaçlarınızı minimum masraf ile gerçekleştirmeniz için Fast Express yurtdışı kargo firması olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Firmamız her iki ülke arasında en uygun fiyatlarla kargo gönderimi yapıyoruz. Kargonuzun desi hacim değeri hesaplandıktan sonra siz değerli müşterilerimize en uygun maliyetlerle fiyatlarımızı sunuyoruz.

Türkiye ve İran Arasında Gelen Malzemeler için Transfer Süresi

Türkiye ve İran arasında transfer süresi çıkış sonrası ekspres taşımalarda 2 iş günüdür. Karayolu olarak beyannameli aktarımlar ise 5 iş günüdür. Getirtilmek istenen malzemeler için Türkiye gümrüğüne girip, gümrük işleminden sonra adrese dağıtıma çıkarılabilir. Numune olarak nitelendirilen malzemeler için gümrük merci tarafından verilen karar doğrultusunda malzeme gümrük işlemine tabi tutulur veya serbest bırakılıp alıcıya teslimiz sağlanır. Tüm yurtdışı kargolarınız, gönderim merkezimize ulaştığı andan itibaren gerekli tüm aşamalar tarafımızca yapılmaktadır. Tüm dosya gönderim işlemleri bu şekilde tamamlanır. Genellikle aynı gün yurtdışına gönderim aşamasına geçilir ve gönderinin ulaştırılacağı ülke ve bölgenin durumuna bağlı olarak birkaç gün içerisinde ulaştırılır.

İran’a hava kargo göndermek istediğiniz ürünlerde bizimle iletişime geçebilir, daha detaylı ve sağlıklı bilgiler alabilirsiniz. İletişim için www.fast-express.comwww.fast-express.com yada e-mail: info@fast-express.com yada 0212 541 4410 numaralı İstanbul Yurtdışı Kargo acenta telefonundan veya 0232 4251202-05 numaralı İzmir Yurtdışı Kargo acenta telefonundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Türkiye a İran rasında alanda döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize en iyi hizmetleri sunmaktayız.

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir