Finlandiya Yurtdışı Kargo

Finlandiya Yurtdışı Kargo

Kuzey Avrupa’da bir İskandinav ülkesidir. Finlandiya 1950’lere kadar bir tarım ülkesi olarak devam etti. 2. Dünya savaşı’nın sonrasında ülke bir yandan hızla sanayileşmiş ve gelişmiştir. Finlandiya eğitim, ekonomik rekabet, sivil özgürlükler, yaşam kalitesi ve insani gelişme gibi birçok uluslararası değerlendirmede lider konumundadır. Türkiye ile Finlandiya arasındaki ticaret hacmi düşük olsa da  her yıl giderek artan bir ticaret hacmimiz bulunmaktadır.

Finlandiya’nın başlıca ithalat ve ihracat kalemleri; İhracat kalemleri: Petrol yağları, kaolin, inorganik madde sıvanmış kağıtlar, otomobil, steyşın vagonlar, yarış arabaları, paslanmaz çelikten yassı hadde mamulleridir. İthalat kalemleri: Ham petrol, otomobil, steyşın vagonlar, yarış arabaları, petrol yağları, kara taşıtları için aksam, parçaları, ilaçtır. Bu vb ürünler Türkiye ve Finlandiya arasında gönderimi sağlanmaktadır. Ayrıca her iki ülke arasında: ithalat ve ihracat ürünleriniz, gıda ürünleri, Fuar gereçleri ve fuar ekipmanları, sanayi malzemeleri, evraklar, matbu ürünler, şirket ve ofis evrakları, mobilya, ev tekstili, ofis eşyaları,  Giysi elbise ve tekstil ürünleri, kozmetik ürünler, aksesuar parçaları, bijuteri ürünleri, aksesuar, kitap dergi ve defterler, ev aletleri, araba parçaları, plastik ürünler, bebek ürünleri, elektronik ürünler, belge evrak dökümanlar, mumlar, numuneler, bilgisayar, duvar kağıtları ve jaluzi ürünler, cam metal kaplar, bilgisayar ürünleri ve fotokopi kağıtları, inşaat dekorasyon ve yapı malzemeleri, tıbbi cihazlar ekipmanlar ve malzemeleri, koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderiler yurtdışına kargo ile gönderilebilir.

Finlandiya Yurtdışı Kargo Fiyatları

Fast Express Yurtdışı kargo olarak en uygun fiyatlandırma ve özel iskontolarımız ile kargolarınızı minimum masraf ile yurtdışına gönderebilmekteyiz. Yurtdışı kargo gönderileri için indirimli fiyat alınması kargo gönderecek müşterilerin en çok talep ettiği konulardan biridir. İndirim olarak kargonun en ucuz şekilde gönderilmesi için içine koyulmuş olan kargo paketinin en ekonomik şekilde en küçük şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Paket hazırlanırken içinde bulunan malzemelerin hasar görmemesi de dikkate alınmalıdır. Yurtdışı kargo gönderileri hesaplama yapılırken, hacim veya ağırlık bilgisinden hangisi yüksek ise yüksek olan dikkate alınarak fiyatlandırma yapılır. Hacim hesaplanırken en, boy, yükseklik cm olarak birbiri ile çarpılıp 5000 olan hacim hesaplama rakamına bölünür çıkan rakam ilgili paketin hacim olarak fiyatlandırılacağı kg karşılığını vermiş olur aynı paket için kendi kg ağırlığı da tartılır hangisi büyük ise bu ağırlık dikkate alınarak fiyatlandırma ilgili ağırlık üzerinden yapılır.

Yurtdışı Kargo Süresi

Yurtdışı kargo gönderlerinde süreçler öncelikle kargonun nasıl ve nereden teslim edileceği ödemenin nereden yapılacağı yani alıcı tarafından mı yoksa gönderici tarafından mı ödeneceği belirlenmelidir. Kargo teslimi sonrası ilgili uçuşlar üzerinden gümrüğe girip işlem sonrası gümrükten taşıma firmasınca teslim alınan kargo dağıtım için adrese yönlendirilir. Adreste olunmaması gibi durumlarda mutlaka kargo firmasına bilgi verilmelidir. Bu durumlarda kargo firması malzemeyi belirli bir süre depolayabilir sonrası iade veya imha talep edilecektir. Firma olarak Avrupa ülkelerinde 1-2 iş günü içerisinde diğer kıta ülkelerinde 2-3 ve üzeri sürelerde gönderimlerini yapıyoruz. Olabildiğince en erken sürelerde gönderim yapıyoruz.

Finlandiya yurtdışı kargo hizmeti almak isteyen herkes Fast express yurtdışı kargo firmamız ile iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Taşıyıcı kargo firması olarak firmamıza verdiğiniz kargoları Avrupa ve Finlandiya yasalarına göre taşımaktadır. Kargo içeriği yasal olarak uygun olduğu sürece ne olursa olsun taşıyoruz. Genellikle uçak kargo ile gönderim yapan firmamız finlandiya’ya giden kargonuz gümrük kontrollerinden geçerek kurye ye verilir adrese teslim edilir. Yada hava alanın dan da isteğiniz üzere alabilir siniz yada belirttiğiniz kişi kolayca alabilir.

Türkiye ve Finlandiya Arası Yurtdışı Kargo Gerekli Evrakları

Numune, ETGB  yada beyannameli gönderilerin hepsinde değişiklik göstermektedir. Numune için; Konşimento ve Proforma Fatura ETGB için; Invoice, E-Arşiv Fatura, Etgb Bilgi Formu ve Konşimento yeterlidir. Beyannameli gönderiler için; Yükleme Notası, E-Fatura, Packing List ve Konşimento yeterlidir. Beyanname işlemlerini gümrükçünüz yapmaktadır.

Fast Express; Yurtdışı Kargo ile Finlandiya’ya döküman, paket taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimize profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir