Yurtdışı Gelen Kargolarla Corona Virüsü Bulaşır mı?

Yurtdışı Gelen Kargolarla Corona Virüsü Bulaşır mı?

Corona (Korona) Virüsü tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmakta ve bu yüzden dünyada ölüm sayıları da devam etmektedir. En son Avrupa ülkelerine de hızlı bir şekilde yayılan corona virüsü, yurtıdışından, uzakdoğu ülkelerinden (Çin’den) ve ya Avrupa ülkelerinden gelen kargolarda bulaşır mı merağı oluşturuyor. Bir önceki yazımızda Yurtdışı Kargo Hesaplama konusundan bahsetmiştik, şimdi ise Yurtdışı Gelen Kargolarla Corona Virüsü Bulaşır mı? konusuna değineceğiz. Fast Express kargo, gönderinizin ülke dışına çıktığı andan itibaren, karşı alıcının eline geçmesi ile biten en güvenli en sağlıklı ve steril taşımacılık çözümleri sunmaktadır.

Uzmanlar şöyle anlatıyor: “Virüsler çok hızla yayılırlar. Corona da (Korona) bir virüs. Ama çok önemli bir nokta var. Bu virüsler yani Corona (Korona) virüsü dış ortamda çok fazla canlı kalamazlar. Corona ( Korona) virüsünün canlı kalabilmeleri için mutlaka  canlı bir hücreye ihtiyaç duyarlar. Bir kan hücresinin, bir solunum çıktısının içerisinde yaşaması gerekir ki ancak o zaman canlı kalabilirler. Dış ortamda asla uzun süre canlı kalamazlar. Çin’den gelen paketler, Çin’den gelen kargolar, uluslararası internet alışverişi ile gelen kargoları taşıyan kişilerle virüs bulaşma şansı asla yoktur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü o ürünler ve kutular uzun süre dış ortamda kalıyorlar ve virüslerin yaşaması mümkün değil. Bunların üzerinden yada bu yurtdışı kargoları taşıyan aracılar üzerinde virüs bulaşımı söz konusu olamaz.”

Ayrıca yurtdışı tüm kargolar depolama alanlarında bekletilirken steril ve temiz ortamda güvenle transferi sağlanmaktadır. Yurtdışı kargo taşımacılığında corona (korona) vb herhangi bir virüs taşıma yada bulaştırma imkanı mümkün değildir.

Türkiye’de İstanbul’da görüldüğü söylenen Covid-19 ya da diğer adıyla Koronavirüs ile ilgili araştırmalar sürüyor. Dünya genelinde şimdiye dek 116 binden fazla vaka tespit edilen Corona virüsten 4000’den fazla insan hayatını kaybetti. Hastalığa yakalanan 64 bin kişi ise sağlığına kavuştu. Geçen yıl Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya hızlıca yayılan ölümcül salgın koronavirüs (kovid-19) için tüm ülkeler teyakkuz haline geçti. Koronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı gittikçe artıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün “Ülkeler koronavirüs için hazırlanmalılar, gerçekten kapıyı çalıyor…” açıklaması paniği zirveye çıkardı. ABD, Güney Kore’deki birliklerinin bu ülkenin ordusu ile yaptıkları ortak eğitim tatbikatlarını Kovid-19 salgınından dolayı azaltacağını duyurmuştu ki, bir ABD askerinde virüs tespit edildi. Koronavirüs için en korkutucu açıklama ABD’den geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Koca: Koronavirüs şüphesi olan 1 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler gözetim altındadır” dedi.

Fast Express Kargo sorumluluğunun bilincinde ve müşteri ihtiyaçlarını sınıflandıran, iş ve taşıma planlamasını yaparken ana taşıma modellerinin yanı sıra, iç nakliyeden depolamaya ve gümrüklemeye kadar her ayrıntıyı hesaplamaktadır. Fast Express Kargo, uluslararası ithalat firmaları ve ihracat firmaları, özel depolar, Tüm dünya üzerinde uluslararası kargo taşımacılığı hizmeti veren firmalar ve acenteler ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde ticari ve bireysel yüklerinizi uluslararası standartlara uygun olarak taşımaktadır. Uluslararası kargo hizmet sektöründe, her ayrıntıyı bir müşteri titizliğiyle düşünen firmamız, tüm yurtdışı kargo hizmetlerinde hızlı ve ekonomik çözümlerini kaliteli hizmet anlayışıyla sunmaktadır. Uluslararası yurtdışı kargo ve nakliyat hizmeti uzmanlık gerektirir. Uluslararası taşımacılık ve Uluslararası kargo hizmeti alacağınız zaman tüm işlemlerini yasal çerçeve de sunan bir firma seçmeniz gerekir. Çünkü yurtdışı kargo paketleriniz güven içerisinde taşınması ve belirtilen adrese zamanında teslim edilmesi gerekir. Fast Express Kargo firmamız ile iletişime geçip, müşteri temsilcilerimiz ile detaylı bilgileri edindikten sonra, bizden hizmet alarak gerekli yurtdışı kargo hizmet bedeli desteğini ekonomik ve güvenli bir biçimde sağlayabilirsiniz. Uluslararası kargo alanında uzman kadrosu ile güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Firmamız taşımacılık alanında başarılı işlere imza atmıştır ve atmaktadır. Taşımacılık işlemi kendi bünyemizde yer alan özel nakliye araçlarımız yardımı ile yapılır. Yurtdışı Kargo taşımacılığı ve dağıtımında mükemmel hizmet ilkesi ve kaliteli hizmet anlayışı ile siz saygıdeğer müşterilerimizin isteklerine cevap verebilecek kapasitede ekonomik ve güvenli hizmetler sunuyoruz. Fiyat politikamız da ekonomik olarak belirlenmiş olup uygun vadeler ile profesyonel bir hizmet sunulmuştur. Müşteri memnuniyetini her zaman birinci sırada düşünerek dünya çapında gerek ticari gerekse teknolojik yenilikleri hizmet anlayışımızla harmanlayıp ulaştırma sektöründe ülke pazarında ve dünya ülkeleri bazında sınırlarımızı daha da genişletmeye yönelik çalışmalarımızla iyi yerlere siz müşterilerimizin desteğiyle ulaşacağız.

 

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir