Uluslararası Hızlı Kargo Hizmeti

Uluslararası kargo hizmetleri, geçmişten günümüze eşya taşımacılığı yapılarak gelişmeye başlandı. Yurtdışı kargo hizmetleri, güvenli, hızlı, düzenli ve ekonomik olarak kargo firmaları tarafından yapılmaktadır. Kargo firmaları hızlı kargo hizmeti verebilmek için düzenli olarak kaliteli ortamlar hazırlamaktadır. Uluslararası tüm ülkelere hızlı kargo gönderirken genellikle havayolu yani uçak kargo tercih edilmektedir. Uçak kargo ile genellikle evrak, doküman, paket, eşya, kuru buz ve gümrüğe tabi olan her kargo yurtdışına gönderilmektedir.

Uçak kargo ile yurtdışına kargo gönderilirken dikkat edilmesi gerekenler hususlar vardır;

Kırılabilir kargolar genellikle en üste eklenmelidir. Kargonun etiketleri görünecek ve okunacak tarafa getirilmelidir. Yükleme yapılırken dikkat edilmelidir. Kargonun çıkması için gerekli dökümanlar kontrol edilerek hazırlanmalıdır. Tüm kontroller yapıldıktan sonra kargo paketlenir ve yurtdışına çıkmak üzere araca yüklenir. Taşıma sektöründe kargonun takibi de çok önemlidir. Kargo takibi artık online olarak kargo takip numarası ile takip edilebilmektedir. Kargonuzu istediğiniz yerde mobil cihazınla olsun her an takip edebilirsiniz. Kargonuz nerede ve her hareketi bu takip numarası ile takip edilerek kaydedilir ve görmenizi sağlar.

Özel kargo firmaları bir yükü farklı bir noktaya taşırken en çok dikkat ettikleri noktalardan biride güvenliktir. Güvenlik hem firmalar hem de insanlar için de çok önemlidir. Zira kargoyu göndermek isteyen müşteri kargosunun güvenli, kargo içeriğinin gizli olarak gitmesi için büyük önem göstermektedir. Ülkemizden yurtdışına kargo gönderirken kargoların tek parçada gitmesi için paketlemesi, istiflemesi, depolaması gibi işlemler için çok özen gösterilmelidir. Yurtdışına kargo gönderen firmaların temel amaçları kargonun hızlı ve güvenli bir şekilde transferini sağlamaktır.

Kargonuzu ister ücreti ödeyerek gönderebilir isterseniz de karşı ödemeli olarak ta gönderebilirsiniz. Kargo ağırlığı ve büyüklüğü göz önünde bulundurularak kargo transferi için bir bedel belirlenir. Ödemesi yapılan yada karşı ödemeli olan kargı hızlı bir şekilde transferi için paketlenir ve gönderilmek üzere araçlara yüklenir. Kargonuzun hızlı bir şekilde transferi için uçak kargoya yüklenerek yola çıkar. Günlük olarak çıkan araçlara yüklenen kargolar hızla havayolu ile giderek gümrüğe girer.

Gümrüğe giren paketler o ülkenin yasa ve yönetmeliklere uygun olarak geçmektedir. Gümrükten geçen kargolar hızlı araçlara yüklenerek adrese kadar teslim edilmektedir. Adrese gelindiğinde alıcı adreste ise teslim edilir adreste değilse kargo en yakın merkez şubemize gitmektedir. Dünya çapında hızlı uluslararası yurtdışı kargo taşımacılığı yapan Fast express ihtiyaçlarınıza uygun olarak çözümler sunmaktayız.

Bunları da inceleyebilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir